На даний момент на ринку є дуже багато різновидів лаку. Також лаки розподіляються на два підтипи: однокомпонентний та двокомпонентний. Вони відрізняються між собою. Давайте зрозуміємо чим саме вони відрізняється?

- Однокомпонентний лак є значно простіший у застосуванні, тому клієнт може сам його застосовувати без спеціальної технології.

- Двокомпонентний лак відноситься до професійних лаків. Одним компонентом є лак а другим компонент є затверджувач до лаку.

Перед використанням потрібно змішати два компоненти у відповідному співвідношенні. Також важливим фактором є життєздатність лаку (час використання лаку разом з затверджувачем).

Двокомпонентні лаки вважаються найміцнішими лаками. Вони поділяються за основами: основі розчинника та на водній основі. Найчастіше їх використовують на сходах, у житлових приміщення з інтенсивним рівнем прохідності, а також найчастіше у комерційних приміщеннях.

Все більш частіше виробники стараються виробляти екологічно чисті лаки. До найбільш екологічно чистих лаків належать лаки на водній основі. Вони практично без запаху та не виділяють шкідливих речовин при нанесенні та висиханні, не змінюють текстуру деревини.

Лаки на основі чистого поліуретану з розчинником є міцним на стирання , стійким до хімічних речовин але не екологічно чистим продуктом. Вони не залишають природній колір деревини а навпаки підкреслюють текстуру дерева. В загальному лаки мають хороші властивості.

Алкідно-уретановий лак має найгірші властивості щодо показників на стирання, надто довго досягає відповідної міцності. Але основною перевагою є легке нанесення лаку та прекрасне розтікання.

Вибираючи лак для паркету потрібно особливу увагу на такі показники: якій відтінок дерева ви хочете отримати після нанесення лаку на дерево, потрібно враховувати породу деревини, яку використовуєте, проаналізувати щодо стійкості на стирання. Також варто пам’ятати, щодо вибору грунтовки перед нанесенням паркетного лаку. Є лаки, які не потребують попереднього ґрунтування.